Kahve zayıflatır mı?


Kahve zayıflatır mı?
Kahve içeriğindeki kafeinden dolayı metabolizma hızına artışına neden oluyor. Yani kahve Dolaylı yoldan kilo kaybına yardımcı oluyor. Spordan önce kahve içmek metabolizma hızında %2-12 arasında performansta %30 artışa yardımcı oluyor.
Gün içinde ne kadar kahve tüketmeliyim?
Gün içinde tükettiğiniz kahve miktarı kilonuz, boyunuz, yaşam şekliniz, öğün dengenizle birlikte değişkenlik göstermektedir.
Kahve tüketirken nelere dikkat etmeliyim?
Öncelikle kahve içinde süt tozu krema, şeker, şeker şurubu olmamasına özen gösterin, bunların yerine tarçın, badem sütü, laktozsuz süt ilave edebilirsiniz. Kahvenin yanında mutlaka su içmeye özen gösterin.
Ne zaman kahve içersem zayıflarım?
Kahveyi egzersizden 15 ile 30 dakika önce içmen kahvenin zayıflama açısından maksimum efektiviteyi göstermesini sağlayacaktır. Ortalama 20 dakika içerisinde kafein kana karışır ve bahsi geçen etkisini göstermeye başlar. Ortalama olarak tüketmen gereken miktar 100 mg kafein, yani 150 ml filtre kahvedir. Kahveni içtikten sonra etkisi 20 dakika boyunca sürecektir.
Fazla kahve içersem daha çok zayıflar mıyım?
Bilinenin aksine çok kahve tüketmek daha fazla kilo kaybını artırmaz. Kafein toleransı çok hızlı gelişmektedir. Düzenli olarak 200 mg kafein kullanıyorsan, kafein artık ilk günkü gibi performans sağlamayacaktır. Bu yüzden sporda verimlilik alabilmek için her defasında dozu yükseltmek zorunda kalabilirsin. Bu yüzden Kahvenin zayıflatma etkisinden faydalanmak istiyorsanız spor dışındaki zamanlarda kahve içmemeye özen göstermelisin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir